هیأت تکواندو شهرستان اصفهان

*** به وبلاک هیأت تکواندو شهرستان اصفهان خوش آمدید ***

هیأت تکواندو شهرستان اصفهان

*** به وبلاک هیأت تکواندو شهرستان اصفهان خوش آمدید ***

رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه آوریل اعلام شد

چهارشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۵، ۱۱:۳۴ ق.ظ

 رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه آوریل اعلام شد  
فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه آوریل 2016 اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه مارس 2016 محاسبه شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ؛ امتیازات سال 2012 به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال 2013 و 2014 به ترتیب 75 و 50 درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ 25 درصد از امتیازات ماه قبل در سال 2015 کسر خواهد شد که در این ماه، از رقابتهای مارس 2015 امتیاز کسر شده است و تکواندوکاران کشورمان در سال گذشته در تورنمنت هلند موفق به کسب مدال شده بودند.

اما بر اساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو در این ماه، در وزن 58- کیلوگرم (وزن اول المپیکی)، «فرزان عاشورزاده» با 455/8 امتیاز صدرنشین است و نفر دوم او در تیم ملی یعنی «آرمین هادی پور» با کسب 136/19 امتیاز در جایگاه شانزدهم جدول رده‌بندی است. کشورهای کره‌جنوبی، پرتغال، بلژیک، آلمان و مکزیک در این وزن در جایگاه دوم تا ششم قرار دارند.

در وزن 68- کیلوگرم، «بهنام اسبقی» با امتیاز 201/81، هفتم است و «ابوالفضل یعقوبی» با 169/58 امتیاز در رده نهم وزن دوم المپیکی قرار دارد. تکواندوکاران کره‌جنوبی، بلژیک، روسیه، مکزیک، ترکیه و اسپانیا به ترتیب اول تا ششم هستند.

صدر جدول وزن 80- کیلوگرم (وزن سوم المپیکی) با امتیاز 380/88، در اختیار «مهدی خدابخشی» است و «مسعود حجی‌زواره»، نفر دوم او در تیم ملی با 256/92 امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی جای دارد. در این بین تکواندوکاران مولداوی، روسیه و انگلیس، در جایگاه دوم تا چهارم هستند.

اما در سنگین وزن، «سجاد مردانی» تکواندوکار وزن 80+ کیلوگرم کشورمان با 286/46 امتیاز در جایگاه چهارم وزن 4 المپیکی مردان است و «امید عمیدی» که بعنوان نفر دوم مردانی در این وزن است، با 145/57 امتیاز هفدهم است. تکواندوکاران کشورهای ازبکستان (دیمیتری شوکین و جسور بایکازوف) و آذربایجان اول تا سوم هستند.

تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان توسط فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک ریو 2016 شده است.

هدایت تیم ملی ایران در بازیهای المپیک ریو برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی است.
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۱/۱۸
روابط عمومی